ניסיתם להתקין את מערכת Mojave או Catalina על מחשב מק משנת 2011 וגיליתם שזה הוגדר כמחשב וינטג׳ וקבעו את מותו? הקביעה הזאת בעצם מייצרת מצב שבו מק שקניתם, חדש מהחברה, הגיע בעצם עם תוקף שפג ואנשי המכירות והאינטרסים בחנויות (ולאו דווקא בעלי הידע הטכני) אף ישמחו להחליפו עבורכם באחד חדש, אבל האמת היא שבאמצעות התאמה של מערכת ההפעלה וערכת דרייברים מתאימים ניתן לבצע שדרוג למערכת זו.

השבוע הגיעה אלי יקירה, עם מחשב מקינטוש ״וינטג׳״ ועם ציפייה שאגיד לה לקנות מחשב חדש. ובשילוב כוחות משולב, החלטנו להאריך את אורך החיים של המק שלה באמצעות עדכון מערכת ושיפור הרכיבים הקיימים (ללא ספק אחד הפתרונות האהובים עלי), הסיבה לזריקת הסטרואידים הזו היא שהמחשב שלנו הוא לא רק חתיכת ברזל... לוקח לנו זמן להתחבר אליו. הכלי הזה שמשמש אותנו ללמידה, פנאי ועבודה יוצר אצלנו חיבור רגשי מעבר לחיבור החומרי ואנחנו תמיד נקווה ליהנות ממנו כמה שיותר זמן מרגע הקנייה.

מחשבים משנת 2009, 2010, 2011 עדיין יכולים לשמש כמחשבי עבודה. באמצעות החלפה לכונן פלאש והרחבה של הזכרון הנדיף (RAM) ניתן להגיע למחשבים בעלי ביצועים מרשימים, לא רק ביחס לאותו השנתונים, אלא גם ביחס לשוק המחשבים היום.

לדוגמא: מחשבי iMac 27 ו-MacBook Pro, יכולים לקבל זכרונות 32GB ו16GB בהתאמה, כונני פלאש בקצב העברה של מעל 500Mb/s וחיבור Thunderbolt. אלו רק שתי דוגמאות בודדות ל״מכונות״ שלדעת רבים (וגם לדעתי), רחוקים מלסיים את חייהם ובאמצעות שדרוגי חומרה ושדרוג של מערכת ההפעלה יכולים להיות מחשבי עבודה מן המניין.

אם אתם רוצים להנות מתכונות מערכת Mojave כמו אבטחה משופרת, הגדרות פרטיות משופרות, Dark mode, מסך צילום מסך משופר, אפליקציות מעולם ה-iOS כמו Stocks, Home, Voice Memos וכו׳...

מוזמנים לפנות בהודעה או בטלפון בכדי לבדוק שהמק שלכם מאפשר שדרוג למערכת האחרונה 