מכירים את זה שקופצת לכם הודעה "Your startup disk is almost full״ והגעתם למצב שאתם נמצאים במחיקה מתמדת של קבצים בכדי להוסיף תוכן חדש למק?

חלון ה-Overview על שטח אחסון המובנה במק (בחלון About this Mac - Storage), אינו אינפורמטיבי מספיק ובהרבה מקרים גם לא מדוייק.

בכדי לצפות בהיררכיית הקבצים שבמערכת כשהיא מחולקת לפי גודל קבצים ותיקיות, תוכלו להעזר בתוכנה בשם OmniDiskSweeper שאותה תוכלו למצוא בלינק הבא: לינק

על קצה המזלג, אם נחשוב מבחינה אסטרטגית, על המידע המנוהל בכונן, נוכל להבחין בין כמה תיקיות עיקריות: 

בתיקיית ההורדות (Downloads), נוכל למצוא קבצים שהורדו מהאינטרנט ולרוב מדובר בקבצים זמניים שלאחר פרק זמן מסויים קרוב לוודאי שתוכלו למחוק אותם.

בתיקיית התמונות (Pictures), קיים סיכוי שבמעבר מ-iPhoto אל אפליקציית Photos, נוצרה ספריית תמונות כפולה. שווה להתבונן בספריות, לראות אם זה המצב ובמידת הצורך למחוק את iPhoto Library.

בתיקיות המוסיקה (Music), תוכלו למצוא תחת iTunes, קבצי עדכון מערכת למכשירי iPhone ו-iPad, סרטים שהורדו דרך iTunes ואפילו ספריות גיבוי ישנות.

נוכל להמליץ שלא להשתמש כדוגמת Mac Keeper שמשתילה קבצי רוגלה ומכבידה על המערכת או Mac Cleaner שמוסיפה עוד יישומי מערכת כבדים שגורמים למק להרגיש כמו עוד מחשב PC מן המניין.

אם אתם בעלי MacBook Pro Retina מהשנים 2012-2015 או MacBook Air מהשנים 2012-2016 וחשבתם שנתקעתם עם שטח אחסון קטן שלא ניתן לשדרוג ומרגישים שאתם במלחמה התמידית של שטח אסון אז יש לנו חדשות בשבילכם.

במקסטר ניתן לשדרג את כונן הפלאש לנפחים של 500GB-2TB מהירים, תוך מספר שעות. עוד פרטים במסרים או בטלפון 