מחשב המקבוק פרו האחרון שאותו אני זוכר לטובה, סיים את תקפידו בפס הייצור באפל בתחילת שנת 2015. זהו מחשב מקבוק פרו עם שלל פורטים (HDMI, SD Reader, MagSafe וכו׳), מקלדת מעולה ומסך רטינה וניידות טובה.


מאז באו בזה אחר זה מספר דגמים בעלי מבחר כשלים טכניים ותוכניות החלפה מצד אפל להחלפת הסוללות, המקלדות, המסכים ומה בעצם לא?!


והנה להם, מחשבי המקבוק להם חיכינו, יצאו לאוויר העולם בגדלי מסך 14.2 ו- 16.2 בטכנולוגיית Pro-motion עם קצב רענון משתנה של עד 120Hz. חזקים יותר עם גרסה משודרגת של מעבדי M1, הפעם עם השמות M1 Pro ו-M1 Max, חסכוניים באנרגיה, בעלי שטח צפיה גדול יותר, ושוב עם מבחר החיבורים שהיו חסרים כל כך.


הפעם את מחשבי המקבוק עם שני גדלי המסך ניתן לקבל בקונפיגורציות דומות החל מ-8 ליבות עיבוד ועד ל-10 ליבות. עם 14 ליבות עיבוד גרפי ועד ל-32 ליבות ועם זכרון נדיף שיתופי מ-16GB ועד 64GB.


חיבור ה-MagSafe חזר בגרסתו השלישית וכעת כבל הטעינה ניתן לפירוק והחלפה, מאפשר טעינה מהירה (50% בתוך חצי שעה). חיבור ה-HDMI חזר ותומך עם אוזניות High-end בעלי עכבה גבוהה. מערכת סאונד משופרת ועשירה יותר עם 3 מיקרופונים באיכות סטודיו ו-6 אלמנטים של רמקולים לצליל נקי יותר. המצלמה הקדמית הביאה עימה את ה-notch גם למחשבים הניידים והשתדרגה לראשונה במחשבי מקבוק ל-1080p.


מחירו בארץ צפוי לנוע בין 8,300 ש״ח ועד 25,000 ש״ח תלוי קונפיגורציה.