וואו, איזו הכרזה זאת הייתה. שוב אפל מספקים לנו בדיוק את מה שביקשנו בפעם השניה ברציפות!

 

כבר הרבה זמן שמחשבי ה-Mac Pro נזנחו מאחר והקהל המקצועי שלא מסתפק ב-iMac 24, נותר מאחור.

בהמשך לא ישיר למחשבי ה-Mac mini, עליהם כתבנו כאן: לינק, אפל שיחררה היום את מחשב העבודה השולחני הראשון שמבוסס מעבדי סיליקון עבור המשתמשים הכבדים. מדובר במחשב עתיר ביצועים למרות גודלו הפיזי הקטן יחסית, ניתן לקונפיגורציה במתכונת M1 Max ובמתכונת M1 Ultra. ועם מבחר גדול של חיבורים.

 

 

 

הבאז הגדול וההפתעה הם סביב M1 Ultra SoC, שכן מדובר בשני רכיבי M1 Max מחוברים יחדיו באמצעות מחבר שנקרא UltraFusion (שם בומבסטי משהו), שעל פי אפל מדובר בהברקה טכנולוגית ומאפשר קצב בדיוק פי 2 של כל הנתונים - לרבות רוחב הפס בגישה לזכרון שעלה במפרט ה-M1 Ultra לקצב עצום של 800Gb/s במקום 400Gb/s.

 

 

חיבוריות I/O

המק סטודיו מגיע עם 4 חיבורי Thunderbolt 4 אחוריים, שני חיבורי USB-C קדמיים, פתח לכרטיסי SDXC, שני חיבורי USB A, חיבור HDMI, חיבור RJ45 10GbE ואפילו חיבור אוזניות 3.5 מ״מ (במק עם M1 Ultra, שני החיבורים הקדמיים הם Thunderbolt ולא USB-C), עם קונפיגורציות M1 Max ו-M1 Ultra (לא ראינו את זה מגיע) עליהם נדבר בהמשך. 

המידות של מק סטודיו זהות למק מיני ממבט עילי ומהצד הוא בעובי של כ-2.5 מחשבי מק מיני שנערמים אחד על השני.

 

 

כח עיבוד

בקונפיגורצית ה-M1 Max (הבסיסית), המק מגיע עם 10 ליבות של עיבוד מידע, 24 ליבות גרפיות, 32GB של זכרון שיתופי ו-512GB במחיר 2000$.

בקונפיגורצית ה-M1 Ultra, המק מגיע עם 20 ליבות של עיבוד מידע, 48 ליבות גרפיות, 64GB של זכרון שיתופי ו-1TB במחיר 4000$.

 

Studio Display

במקביל ל-Mac Studio, אפל שחררה גם מסכי Studio Display שמתאימים גם למי שאין 5000$ להוציא על מסך ה-Pro XDR Display היקרים.

מסך ה-Studio Display מגיע בגודל 27 אינץ׳, ברזולוצית 5K, עם מצלמה קדמית ברזולוציה 12MP, שישה רמקולים עם תמיכה ב-Special Audio ומעבד A13 שיניע את כל הטכנולוגיה הזאת. הוא מגיע עם 3 חיבורי USB-C וחיבור Thunderbolt 4 לטעינת מקבוק פרו של עד 96W (תמיכה בטעינה מהירה במחשבי המקבוק פרו 14 החדשים). את המסך החדש ניתן לקבל עם מעמד רגיל שניתן להטות בו את המסך או עם חיבור VESA לתליה במחיר של 1600$. במידה ותרצו אותו עם המעמד שניתן להטות בו את המסך ולכוון גם את גובהו (בדומה למסך ה-Pro XDR), תצטרכו להיפרד מ-400$ נוספים.

 

 

בנוסף, ניתן לקבל אותו גם עם זכוכית בטכנולוגית Nano-texture, שמפחיתה את השתקפות האור לעבודה גם בסביבות מוארות בתוספת של 300$.

 

לאירוע ההכרזה לחצו כאן. קדיט על התמונות לאתר apple.com