אם ידעתם או לא, חלק גדול ממרכיבי המחשב (רכיבי עיבוד, מסכים, כוננים וכו׳) מיוצרים ע״י יצרנים שונים ולא ע״י אפל עצמם ולצערנו גם לאפל יש לפעמים כשל בתכנון מוצר או פגם בייצור או בהרכבה ולכן לעתים הם יוצאים בתוכנית החלפה שמיועדת לתקן את הכשל (לרוב מאוחר, אבל עדיף מאוחר מאשר לעולם).

 

 

המקרים החמורים שבהם נתקלנו בפגמי תכנון וייצור ושואלים אותנו עליהם כמעט על בסיס יומיומי הם פגמים ברכיבים הגרפיים של מחשבי iMac 21.5, מחשבי iMac 27 ומחשבי MacBook Pro 15 & 17 של שנת 2011. התקלה הזאת כל כך עצומה עד שנראה שהיא השפיעה בסופו של דבר על כל המחשבים של אותה השנה.

תקלה גדולה נוספת היא בעיית המסך של מחשבי MacBook Pro 13 משנת 2016 (יש שיאמרו שהשפיעה גם על 2017 אם כי אפל עדיין לא מודה בזה). במחשבים הללו אפל בעצם הפיצה את המחשבים הללו עם מחבר קצר במעט ממה שהיה צריך. עם הזמן כאשר המחבר נשחק, הייתה נעלמת התצוגה במצבים בהם המסך פתוח בזווית מסויימת.
באותם הדגמים היו גם בעיות מקלדת חמורות שגרמו למצבים בהם או שמקשים לא הגיבו באופן עקבי, או שהקלדה על אות גרמה להכפלה של אותה האות מספר פעמים.

לכן אנחנו מכינים לכם רשימה של כל תוכניות ההחלפה הרלוונטיות למחשבים שנקנו או שמופצים היום כדי שתוכלו לחסוך לעצמכם ובעיקר לנו המון המון זמן :-)

 

רשימה של כל תוכניות ההחלפה העדכניות:


תוכנית החלפת סוללה במחשבי MacBook Pro 15 משנת 2015 - לינק

תוכנית החלפת סוללה במחשבי MacBook Pro 13 משנת 2016 - לינק

תוכנית החלפת מקלדות במחשבי MacBook Pro ו-MacBook Air בין השנים 2015-2019 - לינק

תוכנית החלפת תאורת מסך במחשבי MacBook Pro 13 משנת 2016 - לינק

תוכנית החלפת כונן פלאש במחשדבי MacBook Pro 13 משנת 2017 - לינק

תוכנית החלפת AirPods Pro עם בעיות קול - לינק

תוכנית החלפת מתאם למטען - לינק